#MinuMuuga2035 on kogukonna nägemus sellest, milline võiks olla Muuga elupiirkond aastaks 2035.
Oleme tosinkond Muuga elanikku, keda ühendab huvi oma kodukoha hea käekäigu pärast. Ajendi tegutsemiseks andis Eesti Looduskaitse Seltsi Maardu osakonna suvel korraldatud matk Altmetsa tee tagustesse, et uurida siinset loodust ja inimtegevuse mõjusid sellele. Muuga aedlinna ümbritsev tööstusala on aasta-aastalt elupiirkonnale lähenenud ning siinsete rohealade arvelt juba kõvasti lõivu võtnud. Nähtu-kuuldu kutsus kaasa mõtlema paljusid ning nii sündiski mõte nii „meist“ kui vajadusest ja võimalusest panustada Maardu üldplaneeringu eelnõu muutmisse ja täiendamisse.
Maardu linna üldplaneeringu eelnõuga saad tutvuda siin
Oma aruteludes oleme leidnud, et meie kogukonnal on aeg võtta seisukoht järgmistes küsimustes:
Meie koostööpartneriteks on Muuga Selts, Laiaküla Selts ja Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) arhitektuuri ja urbanistika akadeemia üliõpilased kolme õppejõu juhendamisel.
Meie töögrupi vabatahtlikud aktivistid on Marion, Piret, Kaire, Raul, Agnes, Allan, Elle, Heli, Villu, Tiiu, Jaak, Urmas, Eve, Juta.
Võrdluseks: Kallavere suurus on 304ha. Munitsipaalmaad, millele veel on võimalik kavandada, on vähe ning seda tähelepanelikum tuleb olla , et kavandatav maakasutus järgiks kohaliku kogukonna huve.
Paljud Muugal aastaringselt elavad inimesed eelistavad siiani omada sissekirjutust Tallinnas. Tihti on põhjuseks kohalike avalike teenuste puudulikkus või rahulolematus nende kvaliteediga. Näiteks tasuta ühistransport, puuduv põhikool ja perearstipunkt.