Teema: Heitvee kanalisatsioon Muugale

Teen otsa lahti, et seda teemat siin foorumis kajastada.

Olen suhelnud hr. Jüri Pihlak-ga Maardust vahelduva eduga ja edastan info ka siia. Kellel on täiendusi või uudiseid kuuleb, palun julgelt jagage infot smile

* 2008.a suve lõpus esitati taotlus EL rahadele.

* AS Maardu Vesi rahastamistaotlus sai positiivse lahenduse 2009.a alguses. Kogu projekt on üle 391 miljoni krooni ja sellest oma osalus vähemalt 32,29%.

* Valitud on projektijuht – Infragate Eesti AS, kes on koostanud hankeplaani ja esimene projekteerimise riigihange on välja kuulutatud.  Järgmised projekteerimise hanked (seal hulgas ka Muuga) kuulutatakse välja 2009.a juuli ja augusti kuu jooksul.

Re: Heitvee kanalisatsioon Muugale

2008 alguses sai uuritud Maardu foorumis Ametniku käest, et umbes millised on need protsessi pikkused , siis vastas ta nii:
Projekteerimine (kindlasti riigihange) ligikaudu aasta või poolteist ja siis riigihange ja ehitus.

Selle järgi siis võiks optimistlikult arvestada, et ehituse algus võiks olla 2011.Muidugi mine tea mis see liitumistasu suurus veel tuleb, äkki varsti oleme kõik kanalisatsiooni vastased siin Muugal smile

Asja võib kiirendada EL-i rahade kaasamine läbi võimaliku ohu, et nende rahade ärakulutamiseks on teatud aeg.

Projekteerimise hange on väljas (sh. ka Kallavere, Vana-Narva mnt tööstuspiirkonna jaoks eraldi hanked)

https://riigihanked.riik.ee/rhr/externa … ;id=117329

Hei,

kas keegi täpsemalt teab, millal nüüd siis ehituseks läheb? Maad mõõdetud ja hanked tehtud.
Viimases Maardu lehes ilmunud Bõstrovi artikkel:

Kevadel algavad Maardus ja Muugal suuremahulised
vee- ja kanalisatsiooni rekonstrueerimistööd, mille
käigus kaevatakse üles osa tänavaid ja kõnniteid.
Sellega seoses on mul elanikele palve suhtuda mõistvalt
ebamugavustesse, mis paratamatult kaevetöödega
kaasnevad. Pärast tööde lõppu saavad linlased
puhta, kõikidele euronormidele vastava joogivee
ja ühiskanalisatsiooni nendes piirkondades, kus see
varem puudus.

Terv,
PilleMalle smile

minu arust Maardu poolt Muuga sadama kaudu sisse sõites ongi juba töid alustatud, kõik teeäärne üles kaevatud k.a. inimeste aiad jne... suure sulaga oli päris õunde vaatepilt... aga millal nad ükskord Muuga centrisse jõuavad on küsimärgi all..  hmm

Kaunis kodu

Maardu tee ääres teostab töid Viimsi Vesi minu teada, sellel pole Muuga kanaliseerimisega midagi pistmist.Seal pool teed on Viimsi vald.

Ma mõjun, kui rikkis krammofon aga. Riigihange Muuga kanaliseerimiseks kuulutatakse välja alles mai 2010. Ja kui suuremaid tagasilööke (vaidlustamised, kohtuskäik, maavärin, terminaliplahvatus) ei ole siis lüüakse kopp maasse septembris.

tallina vesi ütles mulle et mina saan aasnurmiku teel liituta kanalisatsiooniga 2013 aasta algul

Kelle käest ja kuidas seda infot tänavate järgi küsida saab?

Mind huvitaks ka teada millal meie tänavale jõuab, saaks siis oma plaane paremini teha.

Ja mind huvitaks palju see maksma läheb??????

Kuskil keegi eespool kirjutas, et kuni 5000.-

Mulle öeldi, et 99,9% kindlusega liitumine maksma ei lähe.

Tasuda tuleb ainult reaalsete maja kanalisatsioonitrassiga ühendamise tööde eest.

mulle öeldi ka nii ja arvas, et ca 5000 see maksabki.. no nats vast vähem... aga nagu ma aru saan, on aeg Eurorahasid kasutada suhteliselt lühike, kui selle ajaga hakkama ei saa.. siis?!..

Kummaline, et Maardu pool on Viimsi vald.. peaks ju ikka Maardu linn olema... see selleks

Kui meil töömees mõõdistamas käis, siis tema sõnul oli kanalisatsiooniga liitumine ca 20 000 krooni... mille peale ma tõsiselt vihastasin, et alles me hakkasime maja ehitama ja liitusime veega (maksis 18 000kr migagi + omal kulul  krundi piiril ehitamine 3500kr + paak paigaldusega ca 16 000kr) ja nüüd veel  20 000 krooni kanalisatsiooniga liitumine (järelmaksu võimalusega), tundus lausa uskumatu... põhimõtteliselt rahalises mõttes teeks sama välja, kas maksta järelmaksuga liitumistasu igakuiselt või jätta olemasolev kogumispaagi süsteem ja puhastada kogumispaaki igakuiselt...

kui aga vastab tõele, et liitumistasu ei ole ja tellijal jääb tasuda ainult krundile ehitamise kulud, siis võiks asja juba tõsiselt kaaluda.... vastasel juhul arvatavasti mitte! neutral

Kaunis kodu

maret53 wrote:

Kummaline, et Maardu pool on Viimsi vald.. peaks ju ikka Maardu linn olema... see selleks

Kui meil töömees mõõdistamas käis, siis tema sõnul oli kanalisatsiooniga liitumine ca 20 000 krooni... mille peale ma tõsiselt vihastasin, et alles me hakkasime maja ehitama ja liitusime veega (maksis 18 000kr migagi + omal kulul  krundi piiril ehitamine 3500kr + paak paigaldusega ca 16 000kr) ja nüüd veel  20 000 krooni kanalisatsiooniga liitumine (järelmaksu võimalusega), tundus lausa uskumatu... põhimõtteliselt rahalises mõttes teeks sama välja, kas maksta järelmaksuga liitumistasu igakuiselt või jätta olemasolev kogumispaagi süsteem ja puhastada kogumispaaki igakuiselt...

kui aga vastab tõele, et liitumistasu ei ole ja tellijal jääb tasuda ainult krundile ehitamise kulud, siis võiks asja juba tõsiselt kaaluda.... vastasel juhul arvatavasti mitte! neutral

kui sa tahad oma maja valmides ka nn.vasuvõtta siis pole sul pääsu tsentraalsest kanalist,see on kohustuslik.

See kohustus peaks uutes lepingutes sees olema. kuid nt minu 2002 a sõlmitud lepingus ei ole.

siis on ju imelihtne tahad liitud ei taha ei liitu.

Kui mulle väljastati maja projekteerimistingimused 2003.a, siis oli seal justnimelt punkt, et pean liituma vee- ja kanalisatsioonitrassidega, kui need ükskord valmis ehitatakse.

Leidsin kaks dokumenti, mis käsitlevad liitumistasusid Maardus. Viimati muudetud 2010 juunis.

http://www.maardu.ee/atp/?id=&t_id= … k_id=16426

Maardu lehes mainis A.Jegorov nii: "Muuga elanikele võin õelda, et kaevetööd algavad seal peale peatöövõtja kinnitamist, kuid mitte varem selle aasta oktoobrist. Muuga elanike
tsentraalsesse kanalisatsiooni lülitamise kõik küsimused, s.h. ka ühendamise maksumuse teeme teatavaks kõigi projektide lõpetamise järel."

Muudetud marius (27-Aug-2010 12:26:03)

Hange nimega "Maardu linna veemajandusprojektis Muuga elamupiirkonna vee- ja kanalisatsioonitorustike ning -rajatiste ehitustööd" on avaldatud 29.06.2010 ja pakkumiste esitamise tähtaeg oli 11.08.2010.
Riigihangete registri järgi on selle hanke seisund praegu "hindamisel". Eks siis ootame, millal hr. Ain Kalme Maardu Vesi AS-ist asja ära hindab. Kas tuleb uus riigihange või lüüakse üle Muuga kopad maasse.

Nordecon Infra AS ja Arco Ehitus OÜ sõlmisid ehituse töövõtulepingu AS-iga Maardu Vesi ja OÜga Loo Vesi, mille kohaselt uuendatakse kuni 110,2 miljoni krooni eest vee- ja kanalisatsioonivõrgustikku Maardu linnas ning Jõelähtme valla Iru ja Uusküla külades.

ASiga Maardu Vesi sõlmitud lepingu maht on 105,9 miljonit krooni ja OÜga Loo Vesi sõlmitud lepingu suuruseks on 4,3 miljonit krooni. Tööde maksumuse jagunemine ühispakkujaist lepingupartnerite vahel lepitakse kokku täpsemalt tööde teostamise käigus, kuid hinnanguliselt jaguneb see võrdselt.

Nordecon Infra AS ja Arco Ehitus OÜ alustavad Maardu linnas veevõrgu ehitustöödega sel kuul ning valmis saavad tööd septembris 2011. Jõelähtme valla asumites toimuvad tööd viiakse läbi 2010. aasta septembrist kuni järgmise aasta maikuuni.

Ehitustööde käigus rajatakse ja rekonstrueeritakse torustikke ligikaudu 25
kilomeetri ulatuses, ehitatakse üks uus hoonega reoveepumpla ja
rekonstrueeritakse üks olemasolev ning ehitatakse täiendavalt uus vee survetõstepumpla.

„Ehitustööde tulemusel luuakse eeldused ja igati kaasaegsed võimalused Maardu linna varustamiseks Ülemiste järvest pärit kvaliteetse joogiveega, mis asendab tarbijale praegu kasutatava puurkaevuvee. Samuti hakkab linnaelanike reovesi edaspidi liikuma Paljassaare reoveepuhastusjaama,“ lausus Nordecon Infra ASi juhatuse esimees Erkki Suurorg.

„Kuna töid tuleb teha kahe vee-ettevõtte trasside kohtumiskohas, puudutavad Maardu linna veevärgi suuremahulise uuendamisega seotud tegevused ka Jõelähtme valla Iru- ja Uusküla küla ning nende vee- ja kanalisatsioonitorustikke,“ lisas Suurorg.

Nimetatud riigihange oli üks neljast Maardu linna veemajandusprojekti raames läbiviidavast vee- ja kanalisatsioonitorustike ning rajatiste ehituse riigihankest. Kogu Maardu linna veemajandusprojekti maksumus on üle 390 miljoni krooni ning projekti raames korraldatud projekteerimis- ja ehitushangete rahastamine toimub Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi abiga.

Tekst Äripäeva artiklist.

Ma kaldun arvama, et see puudutab mingit osa Kallavere projektist ainult.

Maardu dokumendiregistris on Tallinna Vee poolt saadetud kiri pealkirjaga"Abirahadega teostava Maardu linna ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni projekti raames välja kuulutatud hangete nr 119468 ja nr 119025 kehtetuks tunnistamine"

Sisenev kiri registreeritud 15.09.2010

Hange nr. 119468 peaks aga olema Muuga kanalis.projektiga seotud - https://riigihanked.riik.ee/rhr/externa … ;id=199246

Huvitav kas siis ei laekunud pakkumisi sellele hankele või mis seal probleemiks on.

Muudetud marius (15-Sep-2010 15:25:52)

See on, nagu näha, asutusesiseseks lugemiseks:

Sissetulnud kiri Maardu LV dok. registrist:  9-2/2826, 15.09.2010

OTSUS

Otsuse tegemise aeg        16. september 2010
Vaidlustuse number        177-10/119468
Vaidlustajad            Eltel Networks AS, Aktsiaselts K&H
Hankija            AS Maardu Vesi
Riigihange    Maardu linna veemajandusprojektis Muuga elamupiirkonna vee- ja kanalisatsioonitorustike ning rajatiste ehitustööd
Resolutsioon    Lõpetada vaidlustusmenetlus vaidlustusest loobumise tõttu

7. septembril 2010. a laekus Rahandusministeeriumi juures asuvale vaidlustuskomisjonile (edaspidi vaidlustuskomisjon) Eltel Networks AS-i ja Aktsiaseltsi K&H (koos edaspidi vaidlustaja) vaidlustus AS-i Maardu Vesi riigihankes ”Maardu linna veemajandusprojektis Muuga elamupiirkonna vee- ja kanalisatsioonitorustike ning rajatiste ehitustööd” (registrinumber 119468) vaidlustaja pakkumuse tagasilükkamise ja ühispakkujate AS-i Merko Ehitus ja AS-i Merko Infra pakkumuse edukaks tunnistamise  otsuste peale. 15. septembril 2010. a laekus vaidlustuskomisjonile vaidlustaja avaldus vaidlustusest loobumise kohta.

Riigihangete seaduse (RHS) § 126 lg 1 p 2 kohaselt lõpeb vaidlustusmenetlus vaidlustusest loobumisega vaidlustaja poolt ning sama paragrahvi lg 3 kohaselt juhul, kui vaidlustaja loobub vaidlustusest enne selle läbivaatamist avalikul istungil, lõpetab vaidlustuskomisjon oma otsusega menetluse ja teatab sellest kohe hankijale.

RHS § 126 lõikest 5 tulenevalt ei hinda vaidlustuskomisjon vaidlustatud hankija otsuste õiguspärasust.

/allkirjastatud digitaalselt/
Veiko Vaske
Vaidlustuskomisjoni liige