Aedlinn

Muuga aedlinn on perspektiivne aasta ringi kasutatav eramupiirkond Maardu linna haldusalas, mis on kujunenudvarem Tallinna piires olnud suvilapiirkonnast.

Muuga on tihe, kuni kahekorruseliste eramute piirkond, mille planeering võimaldab seda käsitleda omaette aedlinnana. Aedlinna kogupindala on ligikaudu 448 ha ning selles paikneb ligikaudu 3000 kinnistut keskmise suurusega 1000 m². 2004. aasta kevadel on Maardu üldplaneeringu koostamise käigus läbi viidud Muuga elanike uuring, täpsustamaks elanike probleeme ja soove. Eelkõige takistab Muuga aedlinna arengut ebapiisav tehniline infrastruktuur – teede halb olukord, kehv elektri- ja veevarustus, kanalisatsiooni puudulikkus, ebapiisav telefonivõrk, tänavavalgustuse puudulikkus. Mitme kitsaskoha leevendamiseks on valmimas projektid.

AJALUGU

Muuga aedlinna hakati suvilaid ehitama 1950ndail aastail. Vanemad suvilad Muuga tee ääres olid vastavalt tolleaegseile ehitusnormidele üsna väikesed. Pääsu Muuga aedlinnast mere äärde lõikas ära Muuga sadama ehituse algus. Aedlinna serva läbib sadamasse suunduv tee.

 

TRANSPORT
Muuga aedlinna pääseb bussidega nr 34a, 209, 285 ja 288.

 

REGISTREERITUD ELANIKKE
Maardu elanike registri andmetel elab seisuga 01.01.2011 Muuga aedlinnas 1830  elanikku.

 

TEENINDUSASUTUSED

Kirsipuu kauplus Õunapuu pst 47
Toidupood

NZ Market endise Kabelikivi poe kõrval Kallavere tee 41
Toidupood, baar, hostel, saun, ilusalong,

Maxima X kauplus Muuga tee/Altmetsa tee ristmiku juures
Juuksur, apteek, lillepood, lemmikloomakauplus

Krooni auto Altmetsa tee 10/5
Autoteenindus

 

VAATAMISVÄÄRSUSED
Muuga aedlinna vaatamisväärsused asuvad Viimsi valla territooriumil.

Suuruselt teine hiidrahn Eestis – Muuga Kabelikivi – on 18,7 m pikkune, 15 m laiune ja kuni 7 m kõrgune hiidrahn. Kivi maapealse osa maht on 728 kuupmeetrit, kuid koos maa-aluse osaga on see eeldatavasti palju suurem.

Hansumäe kivikülv asub Muuga Kabelikivist 700 meetri kaugusel loodes Hansumäe talu ümbritsevas soises sanglepa-toomingalodus. See koosneb 10 rändrahnust: 6 neist lesib üsna lähestikku vana talumaja ümber, 4 üksikult pisut kaugemal. Neist suurima, 31,2-meetrise ümbermõõduga Hansumäe hiidrahnu (nimetatud ka Keldrikiviks) mõõtmed on: pikkus 10,2 meetrit, laius 7,8 meetrit ja kõrgus 4,5 meetrit. Maht on ligi 200 m³. Keldrikivi koosneb rabakivist. Hiidrahnu ümbruses on mitmesaja meetri laiune kivikülv. Kive jätkub kõrvalasuva Mustamäe talu metsa allagi.

 

ILM
Muuga aedlinnale lähima ilmateabe saab Muuga sadama ilmajaamast.
http://on-line.msi.ttu.ee/muuga/

 

 

Muutmis ja parandus ettepanekud foorumis: http://www.muugaaedlinn.ee/foorum/viewtopic.php?pid=3256#p3256