Re: Internet Muugal

Siis küll vedas, et sealt mingi vastuse said.
Mina kirjutan Telseti klienditeenindusse tavaliselt kui musta auku...

krt kas konkurentsiameti hammas Telseti peale ei hakka, et selle monopoli Muugal ära lõpetada? mad

Meil Porrulaugu tänaval on Elisa Mint 4G ja töötab ilusti. peale läpaka vahetust sai selle pulgaga päris kiire interneti juba, kuigi eelnevalt oli ostetud ka katusele antenn

andre wrote:

Miks ja mida te sinna kirjutate kogu aeg. Mul on interneti ühendus (praeguse nimega Maxi) umbes 8 aastat ja ei ole midagi kirjutada olnud.

Kas keegi on liitunud Telseti valguskaabliga? internet+ kaabeltelevisioon? jagage oma arvamust kvaliteedi kohta.

Obi Van Kenobi wrote:
andre wrote:

Miks ja mida te sinna kirjutate kogu aeg. Mul on interneti ühendus (praeguse nimega Maxi) umbes 8 aastat ja ei ole midagi kirjutada olnud.

Mul on olnud umbes sama kaua. Sama kaua on olnud ka probleeme kõikuva kiirusega ja interneti kohatise puudumisega. Kõige rohkem olnud probleeme Digi-TV-ga. Kirjutan tavaliselt neile siis, kui telefone keegi ei võta - nädalavahetustel, riiklikel pühadel ja hilisõhtutel, sest paraku jääb enamik probleeme just nendele aegadele.

Sul on tõsiselt vedanud, kui kõik toimib ja pakutava teenusega rahul oled, võib ainult kadestada, tõsiselt!  roll

Siiski, pean mainima, et Telset on viimasel ajal oma klienditeeninduse poolt parendanud. Olen saanud viimasel ajal suht kiiret reageerimist probleemidele ja viimased korrad on peale tagasihelistamise lubadust seda isegi tehtud. Ka viimasele kirjalikule pretensioonile saadeti kirjalik vastus koos minule sobivate lahendustega.

andre wrote:

Siiski, pean mainima, et Telset on viimasel ajal oma klienditeeninduse poolt parendanud. Olen saanud viimasel ajal suht kiiret reageerimist probleemidele ja viimased korrad on peale tagasihelistamise lubadust seda isegi tehtud. Ka viimasele kirjalikule pretensioonile saadeti kirjalik vastus koos minule sobivate lahendustega.

Kui kliente vähemaks jääb, siis on ju lihtsam probleeme hallata wink

meelis wrote:

Kui kliente vähemaks jääb, siis on ju lihtsam probleeme hallata wink

Igati loogiline! lol  lol

On kellelgi mingeid uudiseid interneti arengutest Muugal? Telset lubas optilist selle aasta jooksul, kas kuskilt miskit paistab juba? Elisa mint on S...T KUUBIS, lubatud 50 megast saab kätte 1,5-3 mega ...

Kurikas. Elisa lubas suve lõpuks Muugale 2 tugijaama püsti panna. Eks näis kas täidavad oma lubadust

Kurikas wrote:

On kellelgi mingeid uudiseid interneti arengutest Muugal? Telset lubas optilist selle aasta jooksul, kas kuskilt miskit paistab juba? Elisa mint on S...T KUUBIS, lubatud 50 megast saab kätte 1,5-3 mega ...

Panen võrdluseks EMT (4G) tulemuse:

http://www.speedtest.net/result/4500938312.png

See on selline aeglasem tulemus, kõige kõrgem millele olen sattunud on olnud alla 38 ja ülesse 21. Tavapärane on 20/10.

Ilmselgelt Elisa valimine oli viga ja uute mastide paigaldamine vaevalt midagi parandab. Peale kahe nädalast ootamist sain vastuse Telsetist, lubatakse optilise võrku oktoobris-novembris. Lisati ka liitumise ja pakettide hinnakiri, ju siis on tõsi taga.

Korraliku interneti saamine Muugale vajab natuke initsiatiivi. Elion võimaldab näidata välja huvi oma koju kaabli saamise vastu. Kui paljud seda teeksid, ehitataks tõenäoliselt ühenduspunktid.

Lisan lingi elioni lehele kus all on kaart millelt saab saata teate, et oled huvitatud kaabelühendusest.
https://www.telekom.ee/era/internet/pusiuhendus/

See on kõik tore, aga kui liitumistasu 10 huvilise korral 60 000 € pealt 40 000 € peale/nägu kukub, on see siiski liiga palju.

Muudetud martin (16-Oct-2015 09:51:10)

No nüüd siis Elion ärkab. Põldheina teele tõmmati igatahes paar nädalat tagasi Telseti optiline kaabel posti otsa. Natuke veel ja peale 100 € maksmist saan hakata kasutama 50-50 ühendust 32€ eest kuus. Mina rahul, vähemalt esialgu.

Kurikas wrote:

No nüüd siis Elion ärkab. Põldheina teele tõmmati igatahes paar nädalat tagasi Telseti optiline kaabel posti otsa. Natuke veel ja peale 100 € maksmist saan hakata kasutama 50-50 ühendust 32€ eest kuus. Mina rahul, vähemalt esialgu.

Elion ärkas? Viide?

Sain täna infot, et Telset planeerib Ploomipuu piirkonnas 2016 aasta mai-juuni valguskaabli paigaldust.

Allpool siis Telseti vastus:

Edaspidi meil 2016 a.mai-juuni plaaneeritud teie piirkonnas valguskaabli paigaldamine.
Interneti teenuse liitumistasu – 135 eur. (sisaldab k.m %).
Kui soovite liituda ka Digi TV-ga lisaks tuleb maksta – 50 eur (sisaldab k.m %)
Internet: hinnakiri(2015a)!!!
MAXI+(J) Opt.kaabel – kiirus kuni  30Mbit/30Mbit –22,00 € kuus
MAXI+(5J) Opt.kaabel – kiirus kuni  50Mbit/50Mbit –33,00 € kuus
Super MAXI  Opt.kaabel – kiirus kuni  100Mbit/100Mbit –42,00 € kuus
MAXI 300     Opt.kaabel – kiirus kuni  300Mbit/300Mbit –49,00 € kuus

Digi TV-alates 9,10€
Telefon- kuutasu 5,0€
Majas:
Signaali andmisel AS Telset kasutab optilise kaabli ja aktiivse seadmed, milline on Telseti omanduses.
Aktiivne seadmed paigaldadatakse kliendi telekommunikatsioonikapisse suurusega 400mm(laius) x 300mm(kõrgus)x90mm(sügavus),
kus on võimalus lülitada aktiivse seadmed 220V elektrivõrgule(2koht-el.pesa). Telseti kapi hind  -36€,  montaaz -30€.

Valguskaabel teie majja  paigaldame õhuliini kaudu (elektripostidel).
Elektripostidelt kaabel läheb katusel või maja fassaadil. Kui tahate et olla torus, maas, siis omanik peab ehitama sidetoru majast kuni elektripostini.
Optiline kaabli paigalduse kliendi teritooriumil maksab klient. 
AS Telsetiga liitumise hinna sees on signaali toomine kliendi piirini.
Kui opt. kaabel astub majja sisse postist, siis lisakulu ei ole.

Tere

Kui soov Telekomi (st Elioni) teenuseid tarbida (interneti optiline püsiühendus, digitv) siis peaks ise initsiatiivi näitama. Üks variant on koguda allkirju ja siis need edastada, teine võimalus siis nagu eelpool mainitud, jätta märk maha veebilehele. Ühe tänava peal peaks olema piisav hulk huvilisi, et kaablivedu ennast ära tasuks.

Muudetud RainM (12-Nov-2015 14:36:37)

martin wrote:

See on kõik tore, aga kui liitumistasu 10 huvilise korral 60 000 € pealt 40 000 € peale/nägu kukub, on see siiski liiga palju.

Aeg on edasi läinud ja hinnad palju rohkem kukkunud smile

Aitäh, et olete huvitatud Telia teenuste kasutamisest ning kiire tulevikuvõrgu tellimisest.
Esialgsete arvutuste kohaselt on Teie soovitud aadressile ÕUNAPUU PST HARJUMAA MAARDU valguskaabli rajamise maksumus 5000 €. Antud summa on hinnanguline ja võib oluliselt muutuda, kuna Telia andmetel puudub küsitud aadressil sidekanalisatsioon, mida tuleb projekteerida.
Hind sisaldab käibemaksu.

Praeguse pakkumise hinna on arvutanud automaatsüsteem. Täpne hind selgub peale põhjalikumat tehnilist selgitust. Kui olete sellest huvitatud, esitage palun vastav päring Iseteeninduses või kirjutage aadressil info@telia.ee ning andke meile sellest teada. Edastame Teile täpse hinnapakkumise e-maili teel hiljemalt 14 tööpäeva jooksul. Pakkumisega nõustumise korral ehitame valguskaabli võrgu üldjuhul 2 kuu jooksul. Täiendavat infot pakkumise sisu ja teenuse kohta loe siin.
Juhul kui pakutud hind on liiga kõrge, siis palun räägi oma naabritega (minimaalselt neljaga) ja saada meile ühisavaldus aadressile info@telia.ee. Saadame 4 nädala jooksul ühise pakkumise, mis on üldjuhul soodsam kui personaalne valguskaabli ehitushind.

Parimate soovidega,
Telia Eesti AS
Valge 16, 19095 Tallinn

Muudetud andre (03-May-2016 16:46:39)

Selle sama vastuse sai mu sõbra ema, kes polnud internetti küsinudki või üldse nendega suhelnud. Tundub pigem seda moodi, et Elionil küpseb peas mõte kaabel paigaldada, aga enne enda raha kulutamist prooviks kelleltki teiselt selle kätte saada.

Tulevik ei paistagi enam tume, registreerige valguskaablihuvi siin ja informeerige naabreid ka:

https://digimaa.ee/kysitlus/